Центар за слух и слушни апарати Со 20 години работно искуство
во ова поле, ние Ви го нудиме
целосниот пакет услуги.

Вашиот центар за слух и слушни апарати

АКУС МЕДИКУС

Дознајте повеќе
Бесплатна проба на слушен апарат Со огромна колекција на најсовремени
модели и врвна технологија,
ние ќе Ви помогнеме да го изберете
Вашиот идеален слушен апарат
со кој повторно ќе ги чуете
боите на звукот.
Закажете термин

Ви нудиме бесплатна проба
на слушен апарат

blank Ви нудиме на овој сајт да направите бесплатна кратка
проверка на слухот користејќи ги само
вашиот електронски уред и слушалки.
Направете го овој брз тест за да одредите
дали Ви се потребни слушни апарати.
Тестирајте се

Бесплатна онлајн проверка на слух

Центар за слупни апарати Нашата поликлиника располага со
специјалистички ординации по оториноларингологија,
интерна медицина со кардиологија,
смејна медицина со матичен лекар
и акупунктура со електростимулација.
Дознајте повеќе

Доверете си го здравјето во вистинските раце

blank

Искусни доктори

Квалитетот на нашите докторите е нешто со што се гордееме. Тоа го потврдуваат и повеќе од 40.000 задоволни пациенти кои нѐ избрале нас.
blank

Професионален и пријатен персонал

Секогаш Ве пречекуваме ведри и насмеани, а услугата е комплетна. Затоа никогаш нема да заминете незадоволни!
blank

Закажување преглед за ист ден

Можете да се јавите истиот ден за да си закажете преглед. Секогаш имаме време за нашите пациенти.
blank

Сервисен центар

Располагаме со обучени сервисери кои се тука доколку му се случи нешто на Вашиот слушен апарат. Затоа не секирајте се, ние ќе го решиме проблемот.

ПАТОТ КОН ВАШЕТО ПОДОБРО СЛУШАЊЕ НЕКА ЗАПОЧНЕ СО НАС.

ЗАКАЖЕТЕ ЈА ВАШАТА КОНСУЛТАЦИЈА СЕГА.

blank

Работиме со Фондот за здравствено осигурување (ФЗОРСМ)

Нашата поликлиника има договор со фондот за здравствено осигурување. Работиме со сини и зелени картони. Издаваме слушни апарати со потврда. Завреките на потврдите за слушни апарати ги вршиме кај нас, така што нема повеќе потреба од одење по шалтери и чекање долги редици.

СЛУШНЕТЕ ГИ БОИТЕ НА ЗВУКОТ СО

НАЈМОДЕРНИТЕ СЛУШНИ АПАРАТИ

Во Акус Медикус можете да ги најдете најдобрите и најсофистицирани слушни апарати кои се достапни на светскиот пазар. Ги застапуваме светски реномираните брендови на Signia (поранешно Siemens) и Rexton, и затоа го имаме слушниот апарат кој е токму за Вас.

Слушни апарати за деца

Нудиме слушни апарати кои се наменети за деца од секаква возраст и кои ќе им овозможат непречено уживање во секојдневните активности со другарчињата и семејството.

Заштита на ушните и слухот

Изработуваме специјални анатомски оливи кои се максимално удобни и обликувани кон Вашето уво. Тие штитатод влез на вода со што спречуваат ушни инфекции, а и го намалуваат околниот звук до 30 dB за да го заштитат слухот.

Контролирање на слушните апарати преку паметни телефони

Имаме мобилна апликација преку која можете лесно, прецизно и во секое време да го подесувате вашиот слушен апарат без да го допирате.

Директен пренос на звук од мултимедијски уреди

Преку нашите слушни апарати можете директно да го слушате звукот од вашиот телефон, телевизор или друг Bluetooth опремен уред во вашето уво, без притоа да ви се меша звукот со околината и буката.
ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ТИМОТ

ДОКТОРИ СО ОГРОМНО ИСКУСТВО

Во нашата поликлиника работат реномирани доктори од својата област кои бележат големо работно искуство и вештини со кои помогнале на преку 100.000 пациенти.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЀ

Закажете си термин

Пополнете доле со потребните информации и ќе Ве исконактираме во тек на работното време.

САМО КАЈ НАС

АНАТОМСКИ УШНИ ОЛИВИ

  • Најефикасна заштита на увото од вода
  • Превенира оштета на слухот
  • Максимална удобност при носење

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух