Pure 13 Nx

Најдолга издржливост и супериорен перформанс


Прав избор за издржливост и природен звук

Било да седите во кафуле со пријатели, имате важен состанок на работа или едноставно уживате слушајќи ги птиците на Вашиот балкон, Pure™ 13 слушниот апарат Ви овозможува со задоволство да ги слушате најприродните звуци околу Вас, како и да го поврзете и контролирате апаратот преку сопствениот телефон или ТВ.

Максимална ефикасност

Pure 13 слушниот апарат на Signia ветува најдолга издржливост и беспрекорен перформанс, и е секогаш тука со Вас за најбитните случувања во Вашиот живот.

За СИТЕ типови на оштетување на слухот

Pure 13 поворно Ви овозможува да ги слушнете природните звуци на животот без разлика дали имате лесно, средно, тешко или многу тешко оштетување на слухот.

pure13nx

Потполно опремен

Софистициран, со врвна технологија, Pure 13 слушниот апарат нуди најприродно и ветувачко искуство со слушни апарати.

Вашиот глас - најприроден досега

Било да сте вклучени во дискусија за некое уметничко дело или сте возбудени да го искусите духот на некој нов град, Pure 13 слушниот апарат Ви овозможува со задоволство да ги слушате звуците на природата и повторно да уживате во нив.

Уживајте во директен пренос на телефонски разговори, ТВ и музика

Слушајте ја Вашата омилена песна, подесувајте ја јачината на звукот додека ја гледате Вашата омилена серија или добивајте ги директно во уво насоките од Вашата GPS апликација - сето тоа преку Signia Pure 13 слушниот апарат! Се што треба е да го поврзете со Вашиот паметен телефон.

Преку Signia апликација, слушниот апарат има можност да се поврзе и контролира мануелно и едноставно преку Вашиот телефон или далечински управувач - MiniPocket.

Контролирање преку мобилната апликација Signia App

Вграден Bluetooth за директен пренос на звук од телефон, ТВ итн.

Најприродна перцепција на сопствениот глас преку Own Voice Processing

Уреди кои одговараат со Pure 13 Nx

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух