Додатна опрема


Бидете поврзани со околината и држете ги работите под Ваша контрола.

Доколку сакате сами да си го подесувате апаратот, да стримувате музика или друг аудио пренос директно во Вашиот слушен апарат или пак ја обожавате леснотијата на слушните апарати кои се полнат, тогаш погледнете ги нашите акцесоари и додатна опрема која ќе Ви овозможи да бидете чекор над сите останати и целосно да бидете во контрола.

Уреди за аудио пренос и streaming

StreamLine TV

Програмиран за перфектен пренос на звукот.

StreamLine TV  го пренесува звукот од Вашиот телевизор директно во вашите слушни апарати со одличен квалитет на звукот поради вградениот Dolby систем. Овој уред Вам ви нуди интуитувно и целосно автоматско ракување за максимално безжично уживање. StreamLine TV исто така нуди заедничко гледање на телевизија со вашата фамилија, доколку има и други во неа кои носат слушни апарати. Овој уред овозможува директен пренос во неколку пара на Signia слушни апарати компатибилни за уредот - во исто време.

Преку Signia app, можете да го стартувате и паузирате преносот, а исто така и да ја подесувате јачината на звукот.

StreamLine Mic

Hands-free phone calls, музика и многу повеќе со премиум стерео квалитет

Новиот StreamLine Mic ги трансформира вашите нови Signia уреди во повеќе и од најсовременте слушни апарати. Тие можат да постанат безжични слушалки за мобилен телефон кои пренесуваат премиум стерео квалитет од било кој Bluetooth уред - мобилни телефони, комјутери, лаптопи и паметни помагачи како Alexa, Siri и Google Assistant.

StreamLine Mic функционира како далечински микрофон кој ви помага во бучни средини како конференции, настани со присуство на големи собири. Мооже да го пренесе звукот директно во вашиот слушен апарат на далечина до 20 метри така што јасно ќе го слушате говорителот како тој да стои до вас.

Easy Tek

Вашата едноставна врска со Bluetooth светот

Едноставна трансформацијата на безжични слушни апарати во високо квалитетни стерео слушалки. Мултифункционалното копче ви дозволува да го вклучите и исклучите easyTek™, да одговорите на телефонски повици, да ги промените програмите за слушање и лесно да ги промените звучните извори како музички , телевизори и друго со само едно копче. Командите за волумен ви дозволуваат брзо и едноставно да ја промените јачината на звукот на вашите слушни апарати. LED светлата ви даваат важни информации, како кога е време да ја наполните батеријата.

TV transmitter

Спокојно гледање на телевизија

Signia TV Transmitter-от се поврзува со телевизор без Bluetooth преку easyTek. На овој начин, може безжично да го пренесе звукот директно во вашите Signia/Siemens компатибилни слушни апарати и целосно да уживате гледајќи го вашиот омилен филм.

TV transmiter

Voice Link

Спремни за бизнис

Кога слушните апарати се спарени со стриминг уред како Easy Tek,  на VoiceLink™ придружниот микрофон Ви овозможува да го чуете соговоникот или спикерот јасно во бучна средина како ресторан или митинг, исто како да ви зборува во уво.


Далечински управувачи

Носејќи ги децата на училиште наутро, состанувајќи се со пријателите за време на паузата, гледајќи телевизија во попладневите часови: Секој ден е полн со различни ситуации и конверзации. Не би Ви било добро да можете да го слушате звукот директно во вашите уши дискретно подесувајќи ги вашите слушни апарати и едноставно полејќи ги?

mini Pocket

Дискретна контрола

Идеалното решение за секој што сака дискретно, веродостојно подесување на своите слушни апарати без потреба од голем далечински уред или паметен телефон. Квалитетен и лесен за употреба, MiniPocket е доволно мал за да се носи како привезок, а сепак доволно силен да ги контролира сите неопходни карактеристики.

easy Pocket

Дискретна контрола

 

The sleek easyPocket with large buttons and an easy-to-read display even gives users with dexterity issues easy access to their hearing aids.

Полначи на батерии

Индукциски полнач

Паметно полнење, комплетно без обврски.

Едноствано ставете ги слушните апарати и автоматски почнуваат да се полнат. LED индикаторите јасно ја претставуваат состојбата на батериите на двата слушни апарати. За подобра грижа и подолг кориснички век , слушните апарати се сушат за време на полнењето. Индукцискиот полнач е компатибилен со широк обсег на флексибилни и ефтини ... кои се поврзуваат преку широко користениот micro USB приклучок од мобилните уреди. (The inductive charger is compatible with a wide range of flexible and inexpensive power packs that connect via the widely used micro USB standard used by mobile devices.) Олеснете си го животот истовремено грижејќи се за околината со користење на слушни апарати кои се полнат со овој полнач.

Styletto Connect полнач

Полнење по пат

Три пати помал и дупло полесен од други полначи, тој е единствениот кој ќе го собере во вашиот џеб да го носитре со вас насекаде. Благодарение на својот полнач, Styletto Connect овозможува неверојатни четири дена автономност, без никакви кабли - перфектно решение за релаксирачки викенд одмор или важен деловен пат.

Signia батерии за слушни апарати

Долговечноста и моќноста ги прават овие батерии идеални за Вашите слушни апарати.

Прикладни за СИТЕ слушни апарати

Tested rigorously – proven reliability: With Signia, you are buying an extremely powerful hearing aid battery. The constant voltage level guarantees optimum performance in every listening situation for every hearing aid.

На слушните помагала им се потребни батерии кои се со сигурен квалитет, безбедни и исклучително моќни!

  • Signia батериите за слушни апарати се со врвен квалитет и долго трање
  • Signia батериите овозможуваат долго време на траење и постојано ниво на напон и оттука помагаат во постигнување на оптимално слушање и перформанс.
  • Signia батериите се безбедни благодарение на својот троен запечатен материјал со висок квалитет т.е. не'рѓосувачки челик.
  • Signia батериите се еколошки бидејќи се 100% без жива.

Пакувањето на Signia батериите е лесноза употреба и ги чува батериите безбедни

  • Иновативниот дизајн на пакувањето овозможува вадење на една батерија
  • Максимална протекција на продуктот благодарение на безбедносниот печат
  • Secure closure of the packet with lockable dispensing tab.
  • Проѕирна обвивка за лесно препознавање на типот на батеријата.
  • Еколошки безбедно

Мобилна апликација Signia App

Вие сте во контрола!

The Signia app gives you everything you need to enjoy your hearing aids to the full, and all tailored to your personal preferences: audio streaming, remote control and remote support. All you need is your smartphone.

Easy to use, it lets you discreetly control the volume and other settings while streaming audio directly into your ears.

Signia App google play
Signia App app store

Компатибилност на слушните апарати со додатната опрема

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух