CERUSTOP – спреј за ушна маст

CERUSTOP – спреј за ушна маст

370,00 ден

Вишокот или стврднатоста на ушната маст или церумен значително влијае на намалување на слухот и може да предизвика воспаление на надворешниот слушен канал. Затоа треба редовно да се отстранува. 🚨Cerustop® е спреј наменет за отстранување на ушна маст и превенција на воспаленија на уво, и е едноставен за користење и наменет и за домашна употреба.
Кој треба да го употребува? Особи, возрасни и деца кои имаат восок или церумен во ушите и често одат на прегледи поради тоа, како и оние со стврднат импактиран ушен восок.
 
Cerustop® со бадемово масло продира во церуменот од ушите и го прави порастворлив и затоа лесно се отстранува. По испирање со вода, препорачуваме употреба на Normison® за брзо сушење и повторно воспоставување на природниот киселински слој на кожата на надворешниот слушен канал.
SKU: Категорија

Бесплатна достава на сите нарачки над 1.500,00 денари!

Вие исто така би сакале…

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух