Анатомска силиконска олива за бучава

Анатомска силиконска олива за бучава

1.800,00 ден

1 силиконска олива против бучава

Ние нудиме заштитни оливи за во уво кои ќе ја намалат јачината на звукот за да ги заштитат вашите уши. Тие не се како конвенционалните тапи за во уво кои се универзални или направени по шаблон еден модел за сите од кои по одредено време почнуваат да болат ушите.

Нашите оливи се изработуваат посебно за секоја индивидуа бидејќи ушите на луѓето се различни. Од секој се зема посебен примерот, отисок од увото и ушниот канал. Затоа, никогаш нема да ве болат ушите од овие оливи и дури нема да ги приметите дека Ви се во уво.

Намалувањето на бучавата е а дури 30 dB, што осигурува дека слухот ќе си го сочувате.

SKU: EAR004 Категорија

Бесплатна достава на сите нарачки над 1.500,00 денари!

Вие исто така би сакале…

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух