NORMISON – спреј за уво

NORMISON – спреј за уво

370,00 ден

Високата содржина на влага и превисоките (алкални) pH вредности доведуваат до воспаленија на надворешниот слушен канал. 👂

За спречување на воспаленија, ОТСТРАНУВАЊЕТО НА ВЛАГАТА е една од најважнте мерки по интензивен контакт со вода.

Специјалниот состав на спрејот за уши Normison® овозможува БРЗО сушење на површината на кожата во аудитивниот канал. Киселата компонента на Normison® помага да се обнови или одржи природната кисела обвивка на кожата, додека Декспантенол обезбедува заштита и нега на кожата. 💚

Спрејот за уши Normison® се користи за спречување на воспаленија на надворешниот слушен канал, особено при чест или долготраен контакт со вода, на пр. после 💦 капење, туширање, пливање и нуркање 🏊‍♀️, и како истовремен третман кога воспаление на надворешниот слушен канал се лекува со терапија.

SKU: SPR002 Категорија

Бесплатна достава на сите нарачки над 1.500,00 денари!

Вие исто така би сакале…

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух