WorkSafe тампони за бучава

WorkSafe тампони за бучава

1.200,00 ден

ЗАШТИТЕТЕ ГО ВАШИОТ СЛУХ НА РАБОТНОТО МЕСТО👂🏻

🔊 Долгогодишната изложеност на бучава на работното место докажано и неминовно доведува до професионален губиток на слухот. Изгубениот слух не може да се врати, може само да се корегира со носење на слушни апарати. Избегнете ја непријатноста да по работниот стаж не можете лесно да комуницирате и да ги разбирате Вашите деца, внуци, пријатели и блиски. Превенцијата е секогаш подобра од лекувањето!

🪶 Мек материјал, лесни и удобни тампони за уши.
🔊 Специјален филтер за работни услови кој ги редуцира штетните звуци – 23dB децибели.
♻️Едноставни за чистење и одржување со над 100 користења.

SKU: EAR009 Категорија

Бесплатна достава на сите нарачки над 1.500,00 денари!

Вие исто така би сакале…

02/313-5524

Закажете преглед

пон-пет 08-20 ч.

саб 08-12 ч.

Онлајн

продавница

Бесплатен

онлајн тест за слух